Vašek Švaňhal - fotograf
První seznámení máme již za sebou, takže vám nyní mohu představit sám sebe. Svatební fotografii se věnuji intenzivně již přes pět let, zároveň však pracuji také jako učitel hudby. Tyto dvě profese se ideálně doplňují, neboť pracují na takřka totožných základech - práce s lidmi a emoce předávané beze slov.
 

Od dětství jsem si pokládal onu známou otázku, čím chci ve svém životě být, co bych chtěl dokázat, jakou mám na tomto světě "úlohu". Naštěstí Bůh či osud, chcete-li, mi vždy poslal lidi, kteří mi pomáhali dostat se na cestu, po které dnes kráčím, a za to jsem mu neskonale vděčný.

Jsem rád, že mám velký smysl pro humor, ale jsem hrdý na to, že si umím udělat legraci i sám ze sebe. Smích považuji za hlavní "motor", jenž nás všechny pohání kupředu. Ze všeho nejvíce mě naplňuje, když vidím rozzářené úsměvy na tvářích lidí kolem sebe. Bez emocí bychom totiž nebyli tím, čím jsme. Emoce jsou tím nejcennějším darem, který lidstvo dostalo a nikdo už nám ho nemůže vzít.

Umím být ale i zodpovědný. Rád naslouchám lidem kolem sebe a snažím se k nim být ohleduplný. Jsem hrdým otcem úžasné dcerky, miluji svoji ženu, rodinu, dobré jídlo, bonsaje, přírodu a světlo! Nesmírně rád zachycuji světlo ve všech jeho podobách. Ať už jako jiskřičky v dětských očích při dovádění v parku, prodírající se nevěstinými vlasy při ranních přípravách, nebo v letmých polibcích novomanželů při západu slunce. Světlo jsem vždy rád pozoroval, ale až fotografie mi dovolila jej zachytit a psát tak příběhy pro další generace. Díky ní mohu zachytit a vyprávět i ten váš příběh života…

Svatby

Než jsem začal profesionálně fotit, ani mě nenapadlo, že bych se jednou mohl stát svatebním fotografem. Ta představa obrovské zodpovědnosti a neustálého stresu mě držela zpátky a raději jsem se věnoval fotografování krajiny a detailů. Postupem času mě ale toto zaměření přestávalo uspokojovat a začínal jsem hledat motivaci v jiných sférách. Skuteční lidé, jejich výrazy, emoce, to bylo to, co jsem chtěl zachytit. V tom čase mě oslovila sestra s prosbou o nafocení její svatby. Po dlouhém přemlouvání jsem souhlasil a dnes vím, že to rozhodnutí byl nejlepší krok v mém dosavadním fotografickém životě, neboť svatební fotografie mi nabízí jedinečnou příležitost zachytit lidské emoce ve všech jejích podobách.

Zachycení emocí

Věřím, že je v povaze lidstva být přitahován či rozezlen tím, co je nám odlišné, je to prostě způsob, jak vyjádřit svůj postoj. A přesto není jednoduché dát volný průchod svým emocím a pocitům, ukázat své skutečné já. Myslím, že to je právě to, co mě nejvíce láká na fotografování svateb: možnost zachytit emoce vyjádřené bez přetvářky, beze strachu z ukázání toho, kým opravdu jste a co cítíte. Úsměv, skrývání slz, srdečný smích, emocionální objetí... - tyto intimní chvíle mě stále fascinují a na nich se snažím stavět svou práci fotografa. Statické pózy s nucenými emocemi nejsou můj šálek čaje, chci zachycovat opravdovou spontánnost.

 

REFERENCE

 


Dita a Aleš
- Čejč -

Vašku, chtěli bychom Ti ještě jednou poděkovat, že si zachytil krásné momenty naší svatby. Už při zaslání první „ochutnávky“ jsme získali mnoho ohlasů a proto jsme se nemohli dočkat, až nám předáš vše. Jelikož jsme chtěli fotky darovat rodině na Vánoce v podobě fotoknihy, nastal docela velký problém a to v množství, které si nám předal. Seděli jsme hodiny, než jsme byli schopni vybrat ty nejkrásnější i tak bychom tam nejraději přidali další a další :). Věříme a taky trochu doufáme, že se budeme moct zase někdy potkat, protože jsme v tento den nepoznali jen nejlepšího fotografa, ale také dobrého přítele.
 

 


Jitka a Radim
- Bučovice -

Tohoto fotografa můžu jen a jen doporučit. Od první schůzky to byl veliký sympaťák, gentlmen a šlo na něm vidět, že focení ho opravdu baví. I když jsme chtěli focení v pátek a jen krátké, ve všem nám vyhověl a poradil. Pro focení jsme se rozhodli už před obřadem a byla to skvělá volba, neboť veškerý stres a nervozita z nás především díky Vaškovi spadly již před obřadem. Vašek má obrovský cit pro přirozenost a pro správný výběr kompozice. Focení bylo díky němu opravdu uvolněné a přirozené. Nic strojeného. Určitě se nedá opomenout také rychlost předání fotek. Všechny fotky byly hotové do 10 dní a bylo jich opravdu hodně. Ještě jednou bych touto cestou chtěla Vaškovi poděkovat za krasné fotografie a za jeho cenné rady před svatebním dnem a během focení. Díky. J.S.
 

 


Olča a David
- Svatobořice-Mistřín -

Vašek Švaňhal je ohromný profesionál a zároveň taky pohodový člověk, proto nálada u focení byla velmi uvolněná a všichni jsme to užili. Proto nemusí mít strach ani ti opravdu nejnefotogeničtější.
S Vaškem se budete cítit zkrátka příjemně a přirozeně.
Od začátku nám vyšel naprosto ve všem vstříc a už ve svatební den jsme věděli, že lepšího jsme si nemohli vybrat.
Každý, kdo se na fotky podívá, nešetří chválou a je doslova pohlcený tou atmosférou, která je z nich znát.
Proto ještě jednou děkujeme... ;)

 

 


Hang a Tuyen
- Brno -

He is professional, prepared and an overall great photographer. He thinks outside the box and always finds a way to make you look your best.You also can see your emotions in the his photo.He allows you to be yourself.
Best best best photographer -_-

 

 


Pavlína a Martin
- Bouzov -

Ještě jednou jsme si podrobně prohlíželi Vaše fotografie a musím říct, že jsou nádherné. Mají barvu a hloubku, důležité detaily...Líbí se mi, že jste tam krásně zachytil výrazy i povahu lidí. Vlastně tam všichni vypadáme úplně přirozeně a přece velmi pěkně. Pokaždé, když si je budu prohlížet, tak z nich bude znát taková pozitivní nálada, která umocní vzpomínku, že to byl vlastně takový sympatický den...
 

 


Aurore a František
- Velehrad -

 

Vašek Švaňhal je velmi talentovaný a laskavý fotograf, se kterým je radost spolupracovat. Při výběru jsme byli obezřetní, protože jsme hledali někoho, kdo bude schopen věrohodně zachytit atmosféru naší česko-francouzské svatby.
Vaškovi se to povedlo náramně. Obdrželi jsme spoustu komplimentů na jeho fotografie. S potěšením jsme se také dozvídali od našich hostů, že oceňovali jeho pohodu a dobrou náladu. Nemůžeme být spokojenější a rádi jej doporučujeme jako Vašeho svatebního fotografa.

 

 


Irča a Luba
- Velké Bílovice -

Od Vaška jsem si nechali fotit naší svatbu. Byl jasná volba potom, co fotil svatbu kamarádce a sestře.
Od začatku super komunikace a lidský přístup. Vašek je profesionál každým coulem, ale navrch k tomu je ještě člověk se srdíčkem na správném místě.
Má cit zachytit ty nejkrásnější momentky, díky kterým se vracíme v čase a zažíváme náš den znovu a znovu. S Vaškem jsem se dokázali uvolnit a být přirození i při portrétovkách. Vznikli krásné fotky a ještě jsme zažili srandu.
Je to PAN FOTOGRAF.

 

 


Janča a Karel
- Stará Pošta -

Když člověk hledá někoho kdo umí perfektně zachytit vzpomínky...zastavit čas...naladit atmosféru...a zahodit stres z nevěsty a svatebčanů, dá to hodně velkou práci!
Vášu jsem znala nějakých pár let zpátky ze svatby kde jsem mu dělala asistenku. Když jsem si na ten den vzpomněla měla jsem hned jasno! Vzpomněla jsem si co všechno dokáže při focení.
Ne jen že vam pomůže ulehčit takovou tu trému ale je schopen kvůli každému momentu který chce zachytit i viset na stromě hlavou dolů :) Je to člověk který...?
Ja bych ho nenazvala ani fotografem, protože on je strůjce toho, že vám na fotografii zanechá nejen čas, ale ten pocit který jste měli. Nejen otisknutou vzpomínku na kterou se podíváte jednou za nějakou dobu, ale tu danou situaci která se vám v momentě zobrazí před očima, projde vám mráz po zádech a steče slza..(né jedna)...
Jelikož svatba je (většinou) jednou za život měli byste zvolit správně! A to jste udělali už jen tím že jste najeli na tyhle jeho stránky!!! Jeho fotografie nejdou nevystavit na zeď, máme je skoro všude a koukáme na ně každý den!
Tímto bych ti chtěla Vaši poděkovat za to jaký jsi...
Fotograf je pro tebe slabé slovo, protože ty jsi profesionál všech profesionálů!!!
Moc děkujeme.
Petra a David

- Slavkov u Brna -

Už asi po 100té se dívám na fotky a každá je dokonalá! 
Že děkujeme my, jako zákazníci ti musí dělat radost, ale já mám radost z toho, že tě chválí všichni naši svatební hosté co na svatbě byli!  I ti největší rýpalové :o)

A jak jsi říkal, žadný pan fotograf, ale Vašek, protože na svatbě jsi byl náš další úžasný host :o)
Napsala bych, že vše probíhalo podle našich představ, ale to není pravda, protože všechno probíhalo nad očekávání :o) Už teď máme fotky které jsou neskutečně různorodé a to se nám hrozně líbí! Děkujeme! :o) 

 

 


Lenka a Slavo

- Brno -

Bolo mi cťou spolupracovať s tak príjemne pôsobiacim a pohodovým svad. fotografom ako je Vašek. Zo žiadneho svadobného dodávateľa som nebola tak nadšená. Jeden kamarátsky a ochotný človek toto...Prístup jednoducho na jedničku, fotký krásne a prirodzené... vôbec niet čo vytknúť :) Určite budem rada, ak mi nafotí aj (prípadnú) druhú svadbu :D Ale vážne. Vašek je po každej stánke super a som taká rada, že som na jeho web náhodou narazila :)

Ešte raz diky ti za všetko... 
 

 


Katka a David
- Frýdek-Místek -

Vaška můžeme s čistým srdcem doporučit jako výborného svatebního fotografa. Vyhovoval nám nejen po stránce profesionální, ale také té lidské. Jeho přirozený přístup a pohodová nálada nás rázem zbavila obav z pózování před objektivem ☺ Z fotek, které nám dodal, nám poskakuje srdce radostí, protože splnil svůj slib a „zastavil náš čas…“ Jsou nádherné, něžné a nenucené, a my se tak můžeme stokrát navracet k důležitým a emotivním chvílím našeho krásného dne. Děkujeme, Vašku, za tvůj přístup, ochotu vyjít nám ve všem vstříc, poradit nám a být nám ten den nejen fotografem, ale také kamarádem… 
 

 


Gabča a Michal
- Uherské Hradiště -

Včera dorazily fotečky, jsou přenádherné a jsme z nich VELMI VELMI VELMI nadšení. Jsou krásné!!!! Opravdu velmi děkujeme za Tvé nafocení našeho dne. Vybrali jsem skvěle!!!!!!!. Nejen nám, ale všem se velice moc líbí a mají obrovský úspěch. Nemůžeme si je vynachválit a ani nedokážeme říct, která se nám líbí nejvíc. Prostě krásná práce. Měj se moc moc pěkně, ať se daří a ještě se potkáme!
 

 


Leonka a Honza
- Zlín -

Moc děkujeme za nádherné fotky. Ne jen my, ale všichni kdo je viděli, obdivují, jak jsi šikovný fotograf. Ty fotky mají nádhernou atmosféru a není znát, že jsme byli mokří a zmrzlí.
 

 


Katka a Radek
- Bzenec -

Vaška jsme vybrali zcela náhodně, když nás zaujaly jeho fotografie, na které jsme na netu narazily. A jsme za to rádi :) Velmi dobře se nám komunikovalo a bylo to vše uvolněné. Kromě samotného "aranžovaného focení" jsem vlastně ani nepocítila fotografovu přítomnost, což moc oceňuji. Výsledné fotografie jsou přesně takové, jaké jsme si představovali. Zachyceno je plno podařených momentek a portrétní fotografie působí přirozeným dojmem a líbí se nám barvy i způsob zachycení okamžiku. Fotografie byly hotové do 3 týdnů a ještě jsme kromě webové verze alba a videoklipu dostali 50 fotografií vytištěných v krásné dárkové krabičce se 2 DVD s přebalem z našich fotografií. Vašek je pečlivý :) Doporučujeme!
 

 


Broňka a Martin
- Brno -

Velice šikovný a milý fotograf!
 

 


Hanka a Jirka
- Brno -

Vaška jsem objevila díky tomuto webu a jsem za to vděčná! Domluva před svatbou byla bezproblémová, Vašek nám byl s manželem hned sympatický :-). Během dopoledních příprav na svatbě byl nevěstě oporou i při monitorování srážek ;-). Focení probíhalo v absolutně uvolněné atmosféře a vznikly jak romantické, tak i vtipné fotky. Za to vše a především za krásné fotky, které nám budou náš den připomínat, Vaškovi děkuji a samozřejmě doporučuji.
 

 


Šárka a Roman
- Mikulov -

Úžasný člověk a velký profesionál!!!
 

 


Kristínka a Lukáš
- Brno -

Na Vaškovi webové stránky a fotky jsme narazili úplnou náhodou. A bylo to velké štěstí. Spolupráce byla perfektní, Vašek je velmi sympatický a milý a celá Naše rodina a přátelé ho jen a jen chválí. Fotky jsou romantické, krásné a člověk se díky nim může v myšlenkách vrátit a ten svatební den prožívat stále znovu. Vašek opravdu zastaví Váš čas :) Jsme velmi spokojení a budeme tohoto fotografa chválit, kde se jen dá :)
 

 


Verča a Petr
- Praha -

Prostě profík - nádherné fotky, skvělé jednání, pohodová atmosféra, rozumná cena ;)

 

 

Nalezeno 2 články